Akce-2017-09b

Geophila - podzimní setkání 20179. září 2017
(So)
Podzimní setkání členů spolku GeophilaPraha

Setkání proběhlo tradičně na výstavišti v Letňanech. Salónek 3 byl plný a musely se přidávat židle. Odhaduji, že se nás sešlo asi 35 účastníků. Potěšilo mne, že vedení konečně plánuje rozesílat zpravodaje i nabídky elektronicky. Před 2 lety ještě tento můj návrh na setkání neprošel. Ušetří to náklady a zpravodaj může vycházet častěji, s kvalitnějšími obrázky, případně odkazy na web.

Spolek také hledá nové autory příspěvků. Dále hovořil pan Prokop o své práci na sběrateli očekávaném atlasu Afriky. Je to první velká publikace po odchodu Dr.Marka. Autor si stanovil termín dokončení díla ještě před započetím výstavy Praga 2018. Držím palce a těším se. Poté se řešila možnost jarního setkání pro příští rok. Zatím nebylo finálně rozhodnuto. Zvažovala se i Bratislava (1.-2.6.2018). Myslím, že vzhledem k dobrému dopravnímu spojení by to možná mohlo vyjít. Pro letní setkání byl navržen srpnový termín, protože proběhne Praga 2018. Dle mých informací se ale Sběratel 2018 má konat v zavedeném zářijovém termínu – viz www.sberatel.info/praga2018. Takže se ještě datum i místo také upřesní, je na to času dost. Na konci setkání proběhla diskuze a prodej známek mezi členy spolku. Akce trvala zhruba 2 hodiny.

Pozn: Zaujala mne změna definice našeho sbírání prezentovaná i na webu doprovodných akcí výstavy Sběratel 2017. Již nesbíráme známkové země, ale známková území. Je to dle mne správné, protože termín ZZ definoval atlas FAZZ přísnějšími měřítky a zemí je dle něj zhruba polovina oproti atlasům pana Marka a to i když přidáme nově vzniklé nebo neuvedené. Jedná se o terminologickou úpravu. Při rozšiřování sbírky jsou také další varianty ZZ a případně i některá místní vydání zajímavou výzvou. Samozřejmě také pro mne.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY