Akce-2018-04b

Geophila - jarní setkání 201828.dubna 2018
(So)
Jarní setkání sběratelů ZZ pořádané spolkem GeophilaBrno

Poslední dubnovou sobotu jsem se opět vypravil do Brna. V prostorách KOMETA PUB-u se v poledne konalo jarní setkání sběratelů ZZ. Pozdní oznámení o pořádání akce a také lákavá možnost prodlouženého víkendu byly bohužel příčinou, že se nás sešlo jen asi 10. Na druhou stranu to ale znamenalo, že jsme si oproti pražskému setkání všichni sedli u jednoho stolu a atmosféra byla více družná a rozhodně méně formální.

Seděl jsem naproti panu Prokopovi, takže jsem ho zpovídal ohledně připravovaného atlasu Afriky. Dle jeho slov si území rozdělil na šest oblastí a většina už je zpracována. Povídal i o vydáních, která zařadí jako nová známková území. Plánuje, že na podzimním setkání Geophila v Praze by mohl konkrétnější podobu atlasu Afriky představit členům spolku. Bavili jsme se o jeho dalších plánech na budoucí publikace, např. o komplexní publikaci mapující známková území v ruské oblasti. Za tu bych se přimlouval. Setkání se zúčastnil také pan Petřík. Přinesl poslední číslo Merkur Revue a tam publikované články věnované známkovým zemím. Dále představil svůj skvělý exponát a pohovořil o loňské světové výstavě v Bandungu. Podrobnosti a fotografie z Indonésie najdete v článku na webu Infofila. Během akce probíhala mezi účastníky i filatelistická burza. Sám jsem také něco směnil a získal např. pohled se známkou šerifské pošty.

Také zde zazněly informace z posledního zpravodaje. Vedení navrhuje případné neformální setkání účastníků výstavy Praga 2018 večer v restauraci v pátek 17.srpna. Pokud se na Pragu chystáte, sbíráte známkové země a budete v Praze přespávat, kontaktujte vedení spolku. Podzimní setkání proběhne na závěr veletrhu Sběratel 8.září 2018 v Letňanech. Takže se letos možná setkáme ještě dvakrát.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY