Akce-2018-09b

Sběratel 20187. - 8. září 2018
(Pá - So)
Mezinárodní veletrh sběratelůPraha

– – – – – PŘEDEM – – – – –


– – – – – – POTÉ – – – – – –

 

Již pátá návštěva na veletrhu Sběratel pro mne nepřinesla mnoho nového ani zajímavého. Letošní denní vstupenka vznikla jen drobnou modifikací té loňské. Příjemné bylo, že díky registraci na webu pořadatele stála jen 1Kč.

Akce se konala poměrně brzy (tři týdny) po světové výstavě v Praze, která na sebe upoutala pozornost a pro filatelisty tento veletrh trochu zastínila. V pátek jsme dorazili okolo 11.hodiny a v hale bylo tou dobou přeplněno. Jak bývá zvykem, tak někteří prodejci se usadili v prostoru stolů pro občerstvení. Ten ale okolo poledne museli vyklidit. Díky současně pořádané akci pro zdraví a životní styl bylo plno i v ostatních prostorách výstaviště a s dobou oběda se u bufetu tvořily dlouhé fronty a místa u stolů se tak zaplnila strávníky. Bylo to způsobeno také zhoršeným počasím, protože stánky a hlavně posezení venku za deště návštěvníci pochopitelně nevyužili. Odpoledne nápor prvních návštěvníků polevil a další expozice jsem si tak prohlédl více v klidu.

Pro aktualizaci svých seznamů jsem navštívil stánek vydavatelů katalogů MICHEL. Doplnil jsem si chyběnku pro mezinárodní organizace. Aktuální seznam jsem před vystavil na blogu.

Po 15. hodině jsme se vydali zpět na Smíchov, kde večer začalo naše tradiční každoroční posezení. Počasí se umoudřilo, takže jsme se sešli s dalšími sběrateli opět ve dvoře restaurace. Během vzájemných debat, konzumace večeře a pivka nám večer příjemně proběhl. V sobotu jsme na výstaviště dorazili hodinu před polednem. Setkal jsem se zde s vedením Polární sekce, doplnil pár známek z levné filatelie a po 13. hodině se vydal na sraz sběratelů ZZ Geophila.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY