Akce-2019-03b

Sběratel 2019 - jaro15. - 16. března 2019
(Pá - So)
Veletrh sběratelů - 1.jarní ročníkPraha

– – – – – PŘEDEM – – – – –

 


Sběratelská pohlednice k výstavě „modrého alba“ Freddie Mercuryho

Dne 15. a 16. března 2019 se v pražském čtyřhvězdičkovém hotelu Olympik Congress uskuteční první ročník „jarního Sběratele“. Najdete na něm stejnou nomenklaturu jako na „podzimním Sběrateli“, tedy především poštovní známky, mince, medaile, bankovky, pohlednice a další sběratelský materiál. Vstupenka zdarma po registraci do klanu sběratelů.

– – – – – – POTÉ – – – – – –

 

Studené zimní počasí a mnohem menší výstavní plocha sice nepůsobily tak lákavě jako v září, ale byli jsme na prvního jarního Sběratele zvědavi a také jsme se těšili na setkání s dalšími známými a přáteli (Stamps and the Friends… ). Na akci jsme dorazili s mírným předstihem a zařadili se do fronty jako na iPhone.


Nutno poznamenat, že odhadem z 90% šlo o čekající na bankovky. Naštěstí po nějaké době někoho z pořadatelů napadlo frontu organizovat, a tak jsme byli něco po 10. hodině v teple. Ještě předtím nás ale při kontrole vstupenek ocejchovali razítkem.

Prošli jsme pár expozic a v drahém bufetu v předsálí strávili více, jak hodinu v diskuzích. Pak jsem ještě hledal pohledy z Moravy, ale skoro nikdo toto nenabízel a když, tak pouze doplňkově v malém množství s tím, že tyto zásoby přivezou na výstaviště do Brna.
Po 2,5 hodinách jsme na závěr shlédli naaranžovanou sbírku mladého Farrokha Bulsary (Freddieho Mercuryho) a vyrazili na pozdní oběd do naší tradiční smíchovské restaurace.

Během chutného jídla s pivkem jsme zhodnotili akci. Shodli jsme se, že nebýt setkání se známými a přáteli, tak pro geografické sběratele byla tato akce spíše ztráta času.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY