Akce-2019-06

Bratislavské zberateľské dni 20197. - 8. června 2019
(Pá - So)
Mezinárodní setkání sběratelůBratislava

– – – – – PŘEDEM – – – – –

 

V sobotu zde proběhne setkání členů Geophila. Bude se konat od 13:00 nedaleko výstaviště Incheba v prostorách restaurace Derby. Adresa je Nobelovo námestie 1, Bratislava – Petržalka. GPS 48.1305347N, 17.0998722E . Z Incheby přejdete po lávce nad dálnicí a za rohem už uvidíte restauraci – nad prodejnou BILLA.

– – – – – – POTÉ – – – – – –

 

Do Bratislavy jsem se těšil. Jednak to pro mne byla první zahraniční akce, určitě zde nebudu mít jazykovou bariéru a navíc jsem Bratislavu dosud nenavštívil. Vstupenky jsme si koupili na oba dny. Po zkušenosti z března jsem dlouhou frontu na bankovky ignoroval a rovnou vstoupil do haly. Zájem kupujících byl značný. Našel jsem zde zajímavé nabídky a vystavovali i prodejci známkových zemí. Něco málo pro radost jsem si zakoupil. U českých prodejců jsem si  pošetřil Eura, protože přijímali i Kč. V sobotu byl zájem výrazně nižší a tak jsem se dostal na řadu bez čekání. Občerstvení bylo na více místech. Prodejci venku neměli v tom horku slunečníky, takže jsme si jídlo i pití donesli do jídelny v hale. Nebyl s tím problém. V sobotu se objevili i prodejci, kteří přijeli jen na jeden den. Celkově akci hodnotím pozitivně a pro mne byla srovnatelná s podzimním Sběratelem. K pohodě určitě přispělo i pěkné skoro letní počasí.

Vzácný jednorámový exponát v předsálí
V pátek odpoledne už počáteční nával kupujících klesl a v sobotu se uličky vyprázdnily ještě více.
U tohoto bloku nabízel ZZ hned v pátek jeden prodejce (MŠ) a v sobotu přibyl druhý (VH).
Za kamarády je vidět dlouhá fronta na 0 Eur “bankovky”, která trvala od rána až do odpoledne

Bratislava je zajímavé moderní město s pěkným živým centrem. Líbilo se mi tam a tak přidávám i několik místních fotografií.

Petržalku odděluje od severní části pás dálnice,silnic a místy i železnic. Stojí zde spousta nových moderních staveb.
Panorama z mostu SNP. který byl skoro 20 let přejmenován. V roce 2012 mu pak byl zase původní název vrácen. Inu politika …
Podvečerní Romanova “náladovka” z osudového mostu Jiřího Schelingera. Místní most nazývají starý nebo také zelený.

 

V sobotu odpoledne proběhla nedaleko výstaviště Incheba plánovaná schůze členů spolku Geophila. Dorazilo nás celkem 14. Čekal jsem vyšší účast sběratelů ze Slovenska. Společné povídání na všeliká témata jsme doplnili obědem a pivkem, které roznášely sympatické servírky. Probíralo se i blížící se 30. výročí spolku. Plán spojit další setkání na podzimním Sběrateli s páteční oslavou na Kolčavce. Všichni cítíme, že zájem mladých o sbírání známkových zemí je oproti dobám našeho mládí skoro zanedbatelný a věkový průměr členů stále roste. Takže se diskutovalo o tom, jak aktivně zapojit nové sběratele. Mirek Prokop hovořil o představení nového atlasu Afriky na letošním podzimním Sběrateli. Samozřejmě, že také proběhla malá burza zaměřená na ZZ, na které jsem si udělal radost. Než jsme se rozešli, tak jsem si zajímavě popovídal s Peterem Valdnerem, i když ostatní už odešli. A pak hurá pro zavazadla a dále na vlakové nádraží. Bylo tu fajn.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY