Akce-2019-09

Sběratel 2019 - podzim6. - 7. září 2019
(Pá - So)
Mezinárodní veletrh sběratelůPraha

– – – – – PŘEDEM – – – – –

 


Pokud provedete registraci na stránkách pořadatele, získáte denní vstupenku za 1 Kč. Nebo stačí kliknout na následující obrázek.

Doplněno 6.8. 2019: Na stránkách pořadatele už je k dispozici seznam vystavovatelů a také doprovodný program. Takže už si můžeme naplánovat, které akce a stánky bychom neměli vynechat.

Doplněno 16.8. 2019: V sobotu 7. září 2019 proběhne od 13:00 v prostorách Výstaviště Letňany (pro přístup není nutná vstupenka na veletrh Sběratel) tradiční setkání členů spolku Geophila. Měl by zde být představen nový Atlas Afriky.

– – – – – – POTÉ – – – – – –

 

Na letošní podzimní veletrh jsme dorazili s předstihem. S kamarády jsme měli v plánu navštívit i čtvrteční burzu v KD Barikádníků na Praze 9. Akce začala od 10 hodin a na několika stáncích jsem prošel nabídku známek i pohlednic. Nechyběla samozřejmě levná filatelie. Okolo poledne jsme vyrazili na další štace a večer pak na tradiční setkání v restauraci na Smíchově. V pátek jsme do Letňan dorazili záměrně se zpožděním, abychom se vyhnuli návalům u vstupu. Podobně jako v Bratislavě, tak i zde bylo poznat, jaké oblibě se těší nulové eurobankovky.

Příznivci sbírání bankovek vytvořili dlouhou frontu

V hlavní hale bylo dopoledne jako v metru ve špičce. Zde jsem se zaměřil na pohledy. Letos jsem tam neuspěl a opustil ji s nulovou útratou. Ještě jsem tedy hledal zajímavé poštovní doklady. Pár se mi jich podařilo získat a pak už byl čas na návrat. Venku se zatáhlo a zbýval jen bufet v předsálí. Po kontrole nabídky a cen jsme raději zvolili pozdní oběd ve městě. Přikládám pár snímků z odpoledne, kdy už byly uličky lépe průchozí.

Pohled do výstavních prostor v hale – 1
Pohled do výstavních prostor v hale – 2
Tuto expozici navštěvuji pravidelně …
Oblíbení holandští prodejci v předsálí

 

V sobotu odpoledne se od 13 hodin konala schůzka členů spolku Geophila. V očekávání dlouho slibovaného atlasu Afriky jsme dorazili už s předstihem. Místo štosů nových příruček jsme však viděli pouze zasmušilou tvář Mirka Prokopa. Ne. Atlas stále není. Až bude, tak bude. Sám vím, že získat informace je časově dosti náročné. Články o Gabunu, Senegalu nebo Estero mi zabraly odhadem celkem 60 hodin. Zde jsem už sice “šel” do detailů a množství informací, které přesahují rozsah popisů téhož v příručce, ale v případě atlasu Afriky jde o stovky ZZ… Po zhodnocení uplynulých akcí se teoreticky řešila setkání členů v příštím roce i možnost výstavy v roce 2021. Jak to ale nakonec dopadne v reálu, bude záležet na vedení. Letos by se ještě mělo uskutečnit mimořádné setkání členů spolku ke 30. výročí. Plánované je na sobotu 16. listopadu 2019. Účastníkům setkání, kteří ještě před akcí stíhají navštívit Poštovní muzeum (my mimopražští tam asi zvlášť nepojedeme, tak si musíme přivstat), které otevírá od 9:00, bude proplacena vstupenka (aktuálně je to 50 Kč).

Schůzka Geophila – přednáší pan Fekete …

Po administrativní části následovala zajímavá přednáška pana Feketeho. Ten vlastními silami uspořádal v Nitře specializovanou výstavu na téma sbírání známkových zemí. Zde nabídl návštěvníkům svůj styl prezentace všech sesbíraných ZZ na listech A4 s popiskami. Poté ještě vystoupil pan Balogh, který korigoval článek “Známka z ostrova Kume”, jehož text byl v posledním zpravodaji zpřeházen. Správná verze by měla být otištěna v příštím 80. čísle. Rovněž se řešil osud nabídkové služby, která v současnosti nedokáže konkurovat internetové prezentaci, např. na geophila.cz. Poté následovala volná diskuze a výměna/prodej známek a dokladů. Rád jsem opět po roce pohovořil s několika účastníky, kteří přijíždějí jen na podzimního Sběratele. Celkem se nás sešlo odhadem 30 členů. Z akce jsem odcházel mezi posledními před 4. hodinou odpolední.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY