Akce-2020-09

Sběratel 2020 - podzim11. - 12. září 2020
(Pá - So)
Mezinárodní veletrh sběratelůPraha

– – – – – – PŘEDEM – – – – – –

Držím palce, ať letos alespoň tato podzimní akce vyjde. O všem se rozhodne dle toho, jaký bude stav pandemie v Evropě v srpnu.

Doplněno 08.09. 2020: Do mailu mi dorazila pozvánka od Filatelie Klim. Z ní vyplývá, že Hala č.1 bude rozdělena do jednotlivých sektorů a tak pojme mnohem více, než jen mnou odhadovaných 500 účastníků. To je velmi dobrá zpráva ! A samozřejmě i letos můžete získat vstupenku za 1 Kč – po registraci do klanu sběratelů.

No a pro ty z nás, kteří do Prahy dorazí už s předstihem, tak je tu opět možnost navštívit filatelistickou burzu v KD barikádníků, která bude probíhat ve středu a ve čtvrtek od 10 až do 16 hod.

Doplněno 21.08. 2020: Možná je tu asi ten malý “zázrak” nebo zoufalý čin pořadatelů. Sběratel, jak se zdá, letos v září bude. Sice s omezeními, ale měl by proběhnout. A to je dobrá zpráva. Viz tento článek. Dle plánku to bohužel vypadá, že filatelie + mince/bankovky + kameny + Česká pošta bude asi jen v jedné hale, takže max. 500 lidí najednou a to včetně vystavujících/prodávajících (kterých bude odhadem dost přes 100). Vevnitř všichni v rouškách. Protože vím, jaká je každoročně první den dopoledne tlačenice, tak uvidíme, zda taková plánovaná regulace nezapříčiní několikahodinové fronty s rozestupy. A k tomu tradiční fronta na 0,- eurobankovky. Bude to nápor na nervy organizátorů i návštěvníků. Hlavně ať zase nepřijde nějaké nové nařízení, které vše zhatí. Budem asi napnutí až do konce. Ubytování i jízdenky už ale máme zajištěné. V Letňanech se dle fronty rozhodneme, zda tam půjdeme.

PS Zajímalo by mne, zda v nákupních hypercentrech je též max. 500 lidí. Asi záleží na tom, co je to tzv. sektor …

 

Doplněno 19.08. 2020: Dnes jsem po přečtení zpráv skeptický. Veletrh Sběratel by měl začít za 3 týdny a stále platí omezení do 500 osob ve vnitřních prostorách. Vzhledem k dalším prohlášením ministerstva zdravotnictví a k podmínkám, které od září stanovilo, odhaduji konání letošního podzimního Sběratele jako nerealizovatelné. Zda se uskuteční alespoň nějaké setkání členů filatelistických spolků bez veletrhu někde v restauraci a s nasazenými rouškami je ve hvězdách. Na stránkách nešťastného pořadatele – sberatel.info se stále nic nového neuvádí. Čekají do poslední možné chvíle, ale asi už jen na zázrak.

Doplněno 25.06. 2020: Aktuálně to vypadá nadějně. Viz dnešní tisková zpráva:

– – – – – – POTÉ – – – – – –

 

Další informace a obrázky najdete v příspěvku Sběratel 2020 a Praha.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY