Akce-2022-03b

Geophila - březnové veletržní setkání25.března 2022
(Pá)
Jarní setkání sběratelů ZZ Geophila během veletrhu SběratelPraha

– – – – – – PŘEDEM – – – – – –

 

U příležitosti konání veletrhu
zveme příznivce sbírání známkových zemí
na schůzku spolku GEOPHILA
v pátek 25. března 2022
od 17:00 v restauraci Kobyla
Metro C – stanice Kobylisy, Exit E7 (Katastrální úřad).
Po výstupu z vestibulu nalevo po schodech nahoru.

S ohledem na současnou situaci sledujte stránky geophila.czznamkovezeme.cz. Pro upřesnění rezervace stolů žádáme všechny, kteří přijdou, aby zaslali nejpozději do 23. března mail na adresu uvedenou v menu KONTAKT.

Budeme se těšit

– – – – – – POTÉ – – – – – –

 

Od 16. hodin se v restauraci Kobyla začali scházet příznivci sbírání známkových zemí.

Nakonec na akci postupně dorazilo asi 17 účastníků, takže jsem měl z tohoto počtu radost. Škoda jen, že nedorazili sběratelé ze Slovenska.
Setkání probíhalo v přátelské atmosféře, samozřejmě s konzumací točeného plzeňského. Diskutovali jsme hlavně o sbírání – o známkách a celistvostech, o aukcích a také o nových komplikacích spojených s proclíváním všech zásilek mimo Schengen. Využil jsem setkání také pro konzultace. S Milanem jsem prošel svou sbírku čínské oblasti a díky jeho znalostem jsem se následně dozvěděl velmi málo známé informace o známkách Druhé východoturkestánské republiky.
Srazu se zúčastnil také Jaromír Petřík. Před nedávnem úspěšně zabojoval na londýnské výstavě s exponátem “Afghánistán 1871-1900”, za který tam získal zlatou medaili. Článek o filatelistické výstavě London 2022 bude brzy vydán. Na setkání nám Jaromír představil svůj fantastický mauritijský exponát, který byl v Nitře oceněn velkou zlatou medailí. Také jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací ze zákulisí.Několik členů spolku přineslo ukázky ze svých sbírek. Viděli jsme některé položky na mezinárodní úrovni. Líbilo se mi precizní a podrobné zpracování všech známkových zemí Afriky a jejich vývoj, které představil Ludvík. Došlo také na už tradiční burzu zajímavých materiálů, takže  jsme si opět doplnili sbírku.Jaromír nám také představil svou vynikající studii Mauritius Post Paid – Dopisy vydání 1848 a také vzácné dopisy ze své sbírky, které jsou v publikaci uvedené. Kniha povzbudila náš zájem o sbírání mauritiů a několik exemplářů jsme si zakoupili, mj. jeden výtisk do spolkové knihovny (i s věnováním autora).
Škoda jen, že při dobré zábavě čas utíká mnohem rychleji, než obvykle. Opět jsem nestihl pohovořit se všemi kolegy… Z Kobyly jsme odcházeli jako poslední před devátou hodinou večerní. Při placení jsme se bohužel dozvěděli, že provoz restaurace bude kvůli neekonomickému zvýšení nájmu na konci března ukončen. Budu rád, pokud nakonec dojde ke shodě a za necelý půlrok se zde zase sejdeme během podzimního Sběratele.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY