Akce-2022-09

AKCE PRAHA – ZÁŘÍ 2022

V září se v Praze i letos konaly každoroční filatelistické akce. Ve čtvrtek 8. září burza v KD Barikádníků. Sál byl skoro zaplněn množstvím  prodávajících i kupujících. S několika prodejci jsem podebatoval a získal na ně užitečné kontakty.

Pohled do sálu KD Barikádníků okolo poledne


V pátek jsme navštívili Sběratele. Před vchodem mě překvapila poměrně krátká fronta na suvenýrní 0 eurobankovky. Zřejmě pokles zájmu ze strany kupujících.

Hala PVA Letňany

V první hale jsem si zlepšil náladu u stánků holandských prodejců poštovních dokladů. V pátek jsem zveřejnil stránku o řecké oblasti a šťastnou náhodou jsem zde našel několik dobových pohlednic Italských egejských ostrovů s patřičnými známkami a razítky. Patrně vyrobeno pro filatelisty, ale potěší.

Poštovní doklady a jeden ze sympatických prodejců

Bohužel ne všichni přijeli kvůli sběratelství. Necelou hodinu a půl po otevření se z rozhlasu ozývalo několik varovných zpráv. Speaker upozorňoval na poberty, kteří se neštítili např. uříznout některému kupujícímu poutko, na kterém nosil zavěšenu kabelku s doklady a penězi. Asi by se v dalších letech namísto varování měli pořadatelé zamyslet nad pořádnou ostrahou, aby se slušní lidé cítili bezpečně. Po vstupu do hlavní haly jsem nejen já marně hledal stánek s katalogy Michel. Pravděpodobně noví sběratelé upřednostňují online předplatné, které stojí zlomek ceny všech papírových katalogů.

Pohled do sálu. Vlevo stánek pana Romana Valenty

Mile mne překvapil Mirek Šťotka, který se vrátil na Sběratele a ve velkém stylu. O jeho nádherně zpracované kolekce z celého světa byl velký zájem.

U Mirkova velkého stánku jsem ani já neodolal pokušení

Prošel jsem ještě několik stánků s prodejci pohlednic. S kamarádem sbírajícím pohledy jsme se shodli, že materiálů pro sběratele z Moravy ubylo. Snad budeme mít příště více štěstí. Po pozdním obědě ve městě jsme zamířili na schůzku spolku sběratelů známkových zemí Geophila, plánovanou od 16 hodin v restauraci Kobyla.


Nejprve se v sousedním boxu sešlo jednání rady, na které jsem byl předvolán. Své postoje jsem v bouřlivé diskuzi patově obhájil. Poté byla oficiálně zahájena schůzka spolku. Po Karlově úvodním slovu jsem přečetl text určený členům spolku, který mi ke zveřejnění zaslal odstupující předseda. Děkujeme mu za jeho nadšení, dlouholetou práci pro spolek a za zpravodaje. Všichni mu přejeme, ať nabyde zdraví a ať se vše v dobré obrátí a máme naději, že do spolku najde cestu.

Ludvík Mondschein s chotí

Na schůzce se sešla asi dvacítka členů a příznivců, z toho pouze jeden člen přijel ze Slovenska. Po administrativních úkonech následoval volný program.

Účastníci schůzky

Hospodář spolku přinesl zprávu o hospodaření a měli jsme příležitost doplatit členské poplatky. Proběhla chlubírna i malá burza. Předvedl jsem příručky nové generace od pana Geyfmana, které se velmi líbily.

Účastníci schůzky

Potěšilo mne, že nejsem na schůzce jediný, kdo je má. Dospěli jsme k sedmé hodině, kdy jsme schůzku opustili.
V reakci na nedávné události a pro nesouhlas s postojem vedení jsem v neděli oznámil radě spolku ukončení další spolupráce. O práci v radě jsem ztratil zájem i iluze. Další příspěvky platit nehodlám a předpokládám, že tak mé členství zanikne automaticky v příštím roce.


V sobotu odpoledne proběhla v restauraci schůzka s panem Boháčkem – vedoucím Polární sekce. V srpnu vydal jubilejní 100. zpravodaj s dvojnásobným rozsahem.

Pan Antonín Boháček, autor Polárních zpravodajů

Využil jsem příležitosti a nechal si jej podepsat. Během občerstvení jsme probírali také blížící se výstavu Liberec 2022, kterou organizuje Jirka Kraus – dlouholetý člen Polární sekce. Součástí výstavy bude sekce polární filatelie nazvaná Polar salon. Naši Polární sekci budou reprezentovat pan Boháček i Jirka. Tak budu držet palce a doufám, že se na skok do Liberce podívám.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY