Akce-2023-03

16. VELETRŽNÍ SETKÁNÍ SBĚRATELŮ BRNO

Po roce jsem se s kamarády opět vypravil na veletržní setkání sběratelů na brněnském výstavišti. Akci konanou tradičně v pátek (konkrétně 3. března 2023) zorganizoval Klub filatelistů Alfonse Muchy z Brna. Do haly A3 jsem dorazil krátce po zahájení. Bohužel byl znát citelný pokles zájmu jak ze strany prodávajících, tak i kupujících. Odhaduji účast na 50 až 60 procent oproti loňsku. Jednak stárne silná generace sběratelů z předlistopadových let. A také mladí v otevřené společnosti, která nabízí mnohem více variant zájmů než kdysi, už o filatelii takové nadšení neprojevují. Bohužel asi zažíváme dobu, kdy se běžné sbírání známek stává nezajímavým koníčkem.


Bylo to za ta léta poprvé, co jsem někde na burze neutratil ani korunu. Jediné, co na akci stálo za to, byly panely se známkami Maďarska a Západního Maďarska s ohledem na různá přetisková vydání do roku 1945. Nádhernou sbírku zde prezentoval pan Pavel Švehla, dlouholetý specialista na tuto oblast a člen KF A. Muchy.

Pozn. admina: Exponáty pana Švehly si můžete podrobněji prostudovat v “chlubírně” na webu sberatel.com:
– Západní Maďarsko (Lajtabánság)
– Debrecín (Debrecen)
– Místní, revoluční a osvobozenecká vydání na území Maďarska (v hranicích do 1944)

Během návštěvy burzy jsem nepotkal nikoho známého ze sběratelů známkových území. Cestou na vlak jsem se stavil do dvou filatelií, ale v jedné měli zavřeno (Klim) a v druhé (Hobby filatelie – Procházka, Procházková) jsem nic nekoupil. Stihl jsem ještě zajít do antikvariátu U Jakubské věže. Kladem mé cesty do Brna byla návštěva mého oblíbeného bufetu naproti nádraží. Je to v podstatě “čtyřka”, ale dají se tam krásně studovat lidi, kteří se nepřetvařují. A taky tam slušně vaří.

Josef Urbiš


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY