INTERNATIONAL OLYMPIC COMMITTEE
– EASY TO COLLECT COMPLETELY
Mezinárodní organizace byly pro mne zpočátku na pokraji zájmu sbírání ZZ. Dle katalogů jsem zjistil, že produkce většiny z nich je velmi malá a rozhodl se takové sesbírat kompletně.
Oproti poslednímu atlasu FAZZ z roku 1986 přibyla ve Švýcarsku vydání pro Mezinárodní olympijský výbor (MOV). Celkem bylo dosud vydáno 6 služebních známek. Jejich katalogová cena včetně FDC činila asi 30 Euro.
První dvě známky vyšly v roce 2000 jako samolepky doplňující sérii švýcarských výplatních známek věnovaných úspěchům jejich triatlonistek na první olympiádě, kde byla tato disciplína uvedena.

Poznamenám, že na premiéře triatlonu na OH v Sydney zabodoval i český reprezentant Jan Řehula (bronz). Grafický návrh známek vyrobilo studio Beat Leuenberger z Bernu. Kompletní série 5 kruhových známek má tak zřejmou olympijskou symboliku. Za toto vydání byla švýcarská poštovní správa oceněna předsedou MOV.

Další 4 znamky MOV vyšly v letech 2004 – 8 a poté emisní činnost ustala. Zatím.




A na závěr “expozice” i jedna obálka prošlá poštou v Lausanne:

Zdroje: Katalog Michel Mitteleuropa, archív autora, aukční servery, internet a další …
Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---