Na obranu pana Jaromíra Petříka

FOR THE DEFENSE OF MR. JAROMÍR PETŘÍK

Vážení čtenáři mého blogu,

dnes se na Vás obracím se žádostí o podporu pro mého externího konzultanta, pana Jaromíra Petříka, vynikajícího filatelistu a slušného člověka, který byl nejen dle mého mínění nespravedlivě vyloučen ze Svazu českých filatelistů (SČF).


S panem Petříkem spolupracujeme už mnoho let a osobně jsme se poznali v roce 2015 u něj doma. Ve středu 28. července 2021 jsme si s panem Petříkem posílali maily a v další odpovědi mi pak pan Petřík sdělil, že mu přišlo nečekané oznámení o vyloučení z SČF.


Toto asi nejen mě dost zaskočilo. Jedná se pravděpodobně o reakci na článek, který vyšel v letošním druhém čísle Merkur Revue (MR). V něm autor zavzpomínal na svou filatelistickou cestu u příležitosti svých 65 let.

Článek v časopise Merku Revue 2/2021

Přesto, že se jedná pouze o připomenutí starých kauz (o nichž se píše např. na stránkách infofila.cz), došlo po vydání MR 2/2021 k nové eskalaci ze strany komise znalců. Aniž by byl dán panu Petříkovi prostor k diskuzi, a to přesto, že on sám tvrdí, že svá tvrzení může dokázat, tak došlo rovnou k vyloučení z SČF.

Pana Petříka znám osobně už šest let a je to dle mého velmi skromný a čestný muž, špičkový filatelista s mezinárodními uznáními a také výborný a ochotný popularizátor filatelie. Rovněž aktivně vystupuje proti padělkům nejen našich, ale i světových známek. Vy ostatní ho znáte možná ještě déle, tak mi jistě dáte v jeho hodnocení za pravdu.

Byl bych rád, kdybychom se za pana Petříka ( e-mail: ) spolu postavili a zaslali nesouhlasné vyjádření s jeho vyloučením na vedení SČF. Má moji plnou důvěru a jistě i tu vaši.

Já tak činím veřejně na svém blogu.
Děkuji za pomoc.

Ivo Szostok

Doplněno 04.08. 2021: Tento příspěvek najdete také na webu INFOFILA, kde můžete zanechat i svůj komentář. Ještě raději budu za vaši podporu přímo tam, kde je nejvíce zapotřebí – na SČF.

Diskuze k problematice je i na serveru sberatel.com


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *