Veletržní setkání sběratelů Brno 8. dubna 2016

Původně jsem příspěvek na toto téma neplánoval, ale myslím, že dobré akce by se měly propagovat. V pátek 8.dubna jsem s kamarády (a sběrateli ZZ) navštívil setkání v Brně.
O každoročně pořádané akci jsem už dříve četl i slyšel, ale až letos jsem se odhodlal a vyrazil …

Můj autentický suvenýr z akce …


Akce byla jednodenní a konala se v pátek. Proč si víkend sběratelsky neprodloužit o 1 den ? A navíc sobota+neděle jsou zachovány. Ve čtvrtek jsem trochu znejistěl, neboť na stránkách BVV stále nebylo o letošní akci nic uvedeno ani v jejich plánovacím kalendáři. Na stránkách pořadatele – Klub filatelistů Alfonse Muchy naštěstí byla informace o konání setkání potvrzena. Další info bylo i na stránkách postoveznamky.sk. Dlouholetí sběratelé s tímto jarním setkáním již každoročně počítají a hlídají si ho. Pro neorganizované “nové” sběratele by jistě  nějaká reklama na internetu byla vítána. Třeba by tam pak už ale v prostorách setkání nebylo k hnutí. 🙂 Díky stále rostoucím cenám Českých drah se nám už ve dvou lidech vyplatila cesta autem. Po malém zmatkování se mi podařilo zaparkovat zdarma nedaleko vchodu na výstaviště a okolo 9:20 už jsme byli v hale A3. Zaplatili jsme sympatické vstupné 30 Kč. Pro účastníky byla zdarma šatna, což bylo fajn, neboť se venku ochladilo a uvnitř by bylo v bundě nepohodlně. Přímo naproti šatně byla dost velká jídelna. Míst k sezení bylo dostatek a byla to prima příležitost k regeneraci + posedět a pokecat si s jinými sběrateli o sbírání i o životě. Také pro výměnu mezi sběrateli, protože bylo dobré osvětlení. Rozsahem výstavní plochy byla akce rozhodně menší, než například měsíčně pořádané Bleší trhy na Severní Moravě. Místo však bylo využito do posledního metru. Na rozdíl od Bleších trhů to ale bylo setkání určené především filatelistům a byly zde hlavně k mání známky a pohlednice. Prodejci specializovaní na známkové země zde byli dva – měli prodejní místa vedle sebe v úzké chodbě oddělující jídelnu. Jeden je znám nádherným aranžmá svých známek, druhý zase velmi příznivými cenami. Po 13:15 jsme se vydali  zpět. Byl jsem s akcí spokojen. Za ty 4 hodiny jsem stihl nakoupit pár nových přírůstků – hlavně pohlednic:

Trošku poškozená “lovecká” pohlednice z Petrovic u Karviné
Zadní strana už je zajímavější. Ozdobená loveckou nálepkou razítkovanou 11.6. 1911 včetně rakouské 5-i haléřovky přepravním razítkem Krakov-Viděň a tam dofrankovaná 10h doplatní známkou – jistě k radosti pana učitele Arnošta.

Také si fajn pokecat u pivka a vyměnit nějaké kontakty. A pro nás ze Severu to byla možnost získat novinky od těch prodejců, kteří k nám nedojíždějí. Pro Ty, kteří by rádi i obrazový doprovod, doporučuji aktuální stránky KF A.Muchy Brno .

Škoda jen, že této příležitosti nevyužilo pro jarní setkání svých členů vedení sdružení Geophila a nenaplánovalo jej tam. Na stránkách geophila.com je poslední “novinka” o akci členů ze srpna 2015. Žádná zpráva o tom, zda (a kdy) schůze bude či nikoliv. Stejnou nejistotu měli i jiní členové sdružení, s nimiž jsem v kontaktu. Mám smutný pocit, že spolu s panem Markem nás opustil i jeho Duch nadšení pro organizované sbírání ZZ


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

1 komentář u „Veletržní setkání sběratelů Brno 8. dubna 2016“

  1. V letošním roce se uskuteční pravidelné jarní veletržní setkání sběratelů v Brně v pátek 31.3.2017. Na stránkách KF A.Muchy Brno naleznete tento informační leták . Nejvyšší čas na získání zlevněné vlakové jízdenky ! 🙂 V posledním zpravodaji Geophila č.70 z listopadu 2016 se uvádí: “Současně byl schválen návrh na pořádání jarního setkání v Brně jako součást tamního pravidelného veletržního setkání sběratelů …”. Zatím je však TICHO PO PĚŠINĚ… Na oficiálním webu spolku http://www.geophila.com nejsou ani 14 dní před akcí žádné zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *