Akce-2017-09a

Sběratel 20178. - 9. září 2017
(Pá - So)
Mezinárodní veletrh sběratelůPraha


Letos pořadatelé zkrátili termín jen na 2 dny a v pátek dopoledne to bylo znát. Fronty pomalu jako v metru ve špičce. Nicméně dle slov prodejců byla sleva za místo oproti loňsku jen asi 10%. Sběratelé ZZ tam našli již tradičního prodejce – levnou filatelii z Brna. Jiní prodejci geografické filatelie letos veletrh vynechali. Vypravil jsem se také ke stánku u nás nejoblíbenějších katalogů Michel. Měli zde i překladatelku do němčiny. Bohužel neuměla přeložit některé termíny, ale naštěstí jedna ze zaměstnankyň Michlu je původem z Ruska, takže jsme se nakonec nějak domluvili. 🙂 Součástí veletrhu byla také výstava Praga Piccola. Nejvíce mne tam zaujaly dva nádherné antarktické exponáty pana Jiřího Krause: Objevování Antarktidy a První švédská antarktická expedice. Autor byl velmi vstřícný a provedl mne svou expozicí plnou úžasných poštovních dokladů. Česká pošta představila mj. známku i dopisnici “Mauritius v Česku” a u stánku se stála dlouhá fronta. Ze zvědavosti jsem navštívil stánek Kyrgyz express post, kde jsem opět oprášil ruštinu. Uvidíme, zda a kdy mi vyrobený doporučený dopis dorazí… Poštěstilo se mi získat několik zajímavých polárních dokladů z Arktidy i Antarktidy.

Krásný pohled Špicberk odeslaný v září 1905 do Prahy

A také jednu 100 let starou pohlednici z mého města. Příjemně mne překvapil obsah zadní strany. Byla zřejmě odeslána po skončení Šnejdárkova tažení z  (dnes polského) Těšína.

Polská pohlednice odeslána 3.února 1919

Těším se, že se během konání veletrhu setkám s “novými” sběrateli, se kterými jsem si dosud jen mailoval. A také na své “staré” známé, s nimiž se vídáme právě na podobných akcích. Samozřejmě, že příjemné povídání je nejlepší u piva. Počasí přálo, ale kapacita venkovních míst k sezení byla nedostatečná. V bufetu ve vstupní hale se místečko našlo, ale pivko měli jen v plechovkách. Takže organizátoři mají co zlepšovat. Naopak pochvalu si zaslouží šatna zdarma. Byla až na konci vstupního pavilonu, takže možná ne každý to zjistil. Celkově jsem byl spokojen a budu se těšit zase za rok …


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY