MEGAUPDATE 08-10/2023

Od konce srpna do října 2023 jsem intenzivně pracoval na mnoha stránkách blogu. Veškeré změny a vylepšení jsem skromně nazval

MEGAUPDATE 2023

Seznam změn a novinek:

01. Angličtina na stránkách. Protože výrazná skupina čtenářů mého blogu (minimálně 1/4) není z Česka ani Slovenska, přidal jsem na stránky před léty možnost automatického strojového překladu do angličtiny (i do dalších jazyků). Používám Plugin Google Translator. Svůj blog provozuji nekomerčně, a proto si nemohu dovolit placenou verzi (která umí výborný překlad) za 20 USD každý měsíc, a používám Free verzi. Překladový plugin ve verzi zdarma mám rád, ale poskytuje pro mne jen omezené možnosti pro to, abych optimalizoval překlad. Na mnoha stránkách byly nesprávně přeloženy názvy zemí. A nejen to. Proto jsem zkontroloval VŠECHNY STRÁNKY na mém blogu a snažil se upravit texty tak, aby byl automatický překlad srozumitelný. V případech, kdy překladač tvrdohlavě prosazoval nesprávný překlad jsem přidal do závorek anglický výraz, případně jsem doplnil text např. takto: ≡ENG≡.LEEWARD ISLANDS.
Dále jsem při kontrole stránek opravil drobné chyby a duplicitní známkové země v Evropě.

02. Angličtina v příspěvcích. Velké příspěvky umístěné na hlavní straně budu optimalizovat pro strojový překlad postupně. Zatím jsem jich upravil patnáct. U těchto jsem změnil barvu anglického názvu na FIALOVOU. Někde jsem doplnil novinky. Jsou to tyto příspěvky:
– ALBANIA – KOMITETIT TE QINDRESES ISSUE
– AUCKLAND ISLANDS – CASTAWAYS AND PROSPECTORS

– BIOT – FINISHED ASFE?
– BUKHARA – CHARITY STAMP
– ESTERO AND ITALIAN ISSUE IN AFRICA

– FINDING A BOAT ON BOUVET ISLAND IN APRIL 1964
– GEOHRAPHIC PHILATELY IN HOLSTEIN AND SCHLESWIG
– INTERNATIONAL OLYMPIX COMITTEE – EASY TO COLLECT COMPLETELY
– ISSUE FOR KIRITIMATI ISLAND (CHRISTMAS ISLAND)
– ECO NELSON BASE
– NAGORNO KARABAKH – REPUBLIC OF ARTSAKH
 (zde jsem doplnil informaci o aktuální situaci = KONEC ZZ)
– ODESSA – POLISH CONSULAR POST OFFICE 1919-20
– POSTAL SERVICES IN THE EMIRATE OF BUKHARA
 (přidána informace o novém poštovním razítku ve městě TERMEZ, upřesněny lodní trasy z města Čardžuj)
– START (informace o mně a o sbírání známek)

– SWAZILAND => KINGDOM OF ESWATINI

03. Oprava nefunkčních odkazů. Většina stránek na internetu časem zanikne. Pokud jsem na takovou stránku na svém blogu odkazoval, upravil jsem odkazy na alternativní umístění, většinou na archive.org. Pokud jsem nenalezl alternativu, odkaz jsem zrušil. Celkem jsem takto upravil asi 100 nefunkčních odkazů.

04. Během kontroly odkazů na www stránkách jsem barevně odlišil odkazy. Interní odkaz na blog ZnamkoveZeme (světle zelená barva) a odkazy na externí www stránky (tmavě modrozelená barva). Pro otevření externích odkazů v samostatném “okně” můžete použít prostřední tlačítko myši.

05. Přepracoval jsem seznam zemí v oblasti EVROPA-VÝCHOD do nové tabulky. Přesunul jsem tam některé země z jiných oblastí, které tam geograficky náleží (Memel, Karpatská Ukrajina, Střední Litva, Západní Ukrajina). Přidal jsem informaci o sdružení ROSSICA.

06. Přepracoval jsem seznam zemí v oblasti AFRIKA-ATLANTSKÝ OCEÁN do nové tabulky. Na stránku jsem přidal dvě nádherné staré mapy ze druhé poloviny 19. století.

Celkový počet zpracovaných zemí už přesáhl polovinu!
424 ZZ = 51%.

07. Na stránce o Antarktidě jsem napsal nové kapitoly. Upřesnil jsem informaci o francouzských polárních výpravách, která byla uvedena ve FAZZ. Dále jsem napsal krátký text o expedici Nimrod.
– Terre Adélie
– King Edward VII Land

08. Během kontroly překladu do angličtiny jsem doplnil texty na stránky o známkových zemích:
– Československo – rozšíření textů, hlavně o posledních vydáních Druhé republiky.
– Gilbertovy a Elliceovy ostrovy – mají velmi zajímavou historii a tu jsem podrobněji popsal. Také jsem přidal text o dvou fantastických vydáních, které bývají se souostrovím spojovány.
– Indonésie – doplnil jsem odkaz na katalog s popisem vydání pro Borneo. Rozšířil jsem informaci o sdružení DAI NIPPON a přidal jsem čtyři odkazy na popisy japonských okupací.

– Karpatská Ukrajina – přeřazena do východoevropského regionu. Doplnil jsem texty a přidal komentované odkazy na čtyři výborné exponáty o Karpatské Ukrajině. Přidán odkaz na článek, který se podrobně zabývá otázkou proč byla Karpatská Ukrajina darována Stalinovi.
– Mezinárodní organizace – přidány poštovní doklady
– Rusko – doplněna informace o zahraničních poštovních úřadech

– Swaziland – přidány informace o Eswatini + mapka + upravená vlajka

09. Na některých stránkách jsem doplnil do seznamu známkových zemí (=ASFE) odkazy na katalogy . {StampWorld}, {colnect} nebo jiné. Jen v čínské oblasti jsem doplnil asi 100 odkazů.
Jsou to tyto stránky:

Evropa – ZÁPADNÍ a SEVERNÍ
Evropa – oblast GE
Evropa – oblast CZ/SK/PL
Evropa – oblast AT/HU/RO
Evropa – oblast YU/BG
Evropa – oblast ALB
Asie – oblast Kavkaz/Střední Asie/Irán/Afghánistán
Asie – oblast INDIE
 (pro Indii jsem doplnil název BHARAT – na nějž mě upozornil Ludvík Mondschein)
Asie – oblast INDOČÍNA
Asie – oblast ČÍNA
Afrika – oblast SEVERNÍ
– Afrika – oblast ZÁPADNÍ
Afrika – oblast ROVNÍKOVÁ
Afrika – oblast VÝCHODNÍ
Afrika – oblast JIŽNÍ
Afrika – oblast GLOBAL

..
Na blogu mám odkazy na katalogy pro všech 832 ZZ !

10. Od 28. září 2023 jsem do pravého panelu přidal počítadlo návštěv dle zemí – Flag counter. Poskytuje detailní statistické údaje o čtenářích dle zemí.

11. DCStamps. Rád používám tyto stránky o ukončených známkových zemích. Bohužel už nejsou více, než 5 let aktualizovány. Protože neproběhly ani bezpečnostní aktualizace, byl obsah webu injektován škodlivým softwarem, který vás po určité době přesměruje na reklamní stránky great-world.xyz. Aby byly informace pro mé čtenáře nadále bezpečné, přesměroval jsem odkazy pro dcstamps do webového archívu archive.org, kde je prohlížení bezpečné. Bohužel načtení stránek z archívu chvíli trvá, ale vyplatí se počkat.

12. Na stránku pro EVROPU jsem přidal tabulku všech ZZ, která obsahuje anglický název, český název a odkaz na stránku, kde je ZZ uvedena.

———–

Rád bych poděkoval Ludvíkovi Mondscheinovi za cenné rady i za kontrolu. Doufám, že všechny výše uvedené úpravy a novinky přispějí k vaši větší spokojenosti při využívání informací na blogu ZnamkoveZeme.cz. Nyní si nějakou dobu odpočinu a s dalšími novinkami se přihlásím zhruba na konci listopadu.


Publikováno pro nezávislý CZ/SK blog - www.znamkovezeme.cz
  Přebírání obsahu jen s písemným souhlasem autora příspěvku !
--- Admin blogu ---  

CZ/SK NEZÁVISLÝ BLOG * GEOGRAFICKÁ FILATELIE * ASFE * STAMPS * STAMP ISSUING ENTITIES * GEOGRAPHIC PHILATELY